Sumida America Components Inc. CMD4D13NP-4R7MC
Part No.:
CMD4D13NP-4R7MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMD4D13NP-4R7MC.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 800MA 194MOHM SM
Comments
CMD4D13NP-4R7MC Specifications
Series:
CMD4D13
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
800 mA
Current - Saturation (Isat):
1A
DC Resistance (DCR):
194mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.169" L x 0.161" W (4.30mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max):
0.057" (1.45mm)