Sumida America Components Inc. CMD4D13NP-680MC
Part No.:
CMD4D13NP-680MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMD4D13NP-680MC.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 180MA 2.534OHM SM
Comments
CMD4D13NP-680MC Specifications
Series:
CMD4D13
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
180 mA
Current - Saturation (Isat):
260mA
DC Resistance (DCR):
2.534Ohm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.169" L x 0.161" W (4.30mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max):
0.057" (1.45mm)