Sumida America Components Inc. CMD6D11BNP-100MC
Part No.:
CMD6D11BNP-100MC
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMD6D11BNP-100MC.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 850MA 200MOHM SMD
Comments
CMD6D11BNP-100MC Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Series:
CMD6D11B
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
850 mA
Current - Saturation (Isat):
850mA
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
200mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.236" L x 0.205" W (6.00mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)