Sumida America Components Inc. CMD6D11BNP-151MC
Part No.:
CMD6D11BNP-151MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMD6D11BNP-151MC.pdf
Description:
FIXED IND 150UH 180MA 3.1OHM SMD
Comments
CMD6D11BNP-151MC Specifications
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
180 mA
Current - Saturation (Isat):
210mA
DC Resistance (DCR):
3.1Ohm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.236" L x 0.205" W (6.00mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)