Sumida America Components Inc. CMD6D11BNP-220MC
Part No.:
CMD6D11BNP-220MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMD6D11BNP-220MC.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 520MA 460MOHM SMD
Comments
CMD6D11BNP-220MC Specifications
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
520 mA
Current - Saturation (Isat):
550mA
DC Resistance (DCR):
460mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.236" L x 0.205" W (6.00mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)