Sumida America Components Inc. CMD6D11BNP-470MC
Part No.:
CMD6D11BNP-470MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMD6D11BNP-470MC.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 350MA 980MOHM SMD
Comments
CMD6D11BNP-470MC Specifications
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
350 mA
Current - Saturation (Isat):
380mA
DC Resistance (DCR):
980mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.236" L x 0.205" W (6.00mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)