Sumida America Components Inc. CMD6D11BNP-4R7MC
Part No.:
CMD6D11BNP-4R7MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMD6D11BNP-4R7MC.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.4A 100MOHM SMD
Comments
CMD6D11BNP-4R7MC Specifications
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.4 A
Current - Saturation (Isat):
1.3A
DC Resistance (DCR):
100mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.236" L x 0.205" W (6.00mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)