Sumida America Components Inc. CMD6D11BNP-680MC
Part No.:
CMD6D11BNP-680MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMD6D11BNP-680MC.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 260MA 1.5 OHM SMD
Comments
CMD6D11BNP-680MC Specifications
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
260 mA
Current - Saturation (Isat):
310mA
DC Resistance (DCR):
1.5Ohm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.236" L x 0.205" W (6.00mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)