Sumida America Components Inc. CMD6D11BNP-6R8MC
Part No.:
CMD6D11BNP-6R8MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMD6D11BNP-6R8MC.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 1.05A 140MOHM SM
Comments
CMD6D11BNP-6R8MC Specifications
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.05 A
Current - Saturation (Isat):
1.05A
DC Resistance (DCR):
140mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.236" L x 0.205" W (6.00mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)