Delta Electronics/Cyntec CMLB051H-100MS
Part No.:
CMLB051H-100MS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMLB051H-100MS.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 2.5A 154MOHM SMD
Comments
CMLB051H-100MS Specifications
Series:
CMLB051H
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.5 A
Current - Saturation (Isat):
2.8A
DC Resistance (DCR):
154mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)