Delta Electronics/Cyntec CMLB051H-1R5MS
Part No.:
CMLB051H-1R5MS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMLB051H-1R5MS.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 6.2A 28MOHM SMD
Comments
CMLB051H-1R5MS Specifications
Series:
CMLB051H
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6.2 A
Current - Saturation (Isat):
7.2A
DC Resistance (DCR):
28mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)