Delta Electronics/Cyntec CMLB051H-4R7MS
Part No.:
CMLB051H-4R7MS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMLB051H-4R7MS.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 3.5A 81MOHM SMD
Comments
CMLB051H-4R7MS Specifications
Series:
CMLB051H
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.5 A
Current - Saturation (Isat):
3.9A
DC Resistance (DCR):
81mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)