Delta Electronics/Cyntec CMLB053T-1R0MS
Part No.:
CMLB053T-1R0MS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMLB053T-1R0MS.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 9.8A 12 MOHM SMD
Comments
CMLB053T-1R0MS Specifications
Series:
CMLB053T
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9.8 A
Current - Saturation (Isat):
8.5A
DC Resistance (DCR):
12mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.191" L x 0.185" W (4.85mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)