Delta Electronics/Cyntec CMLB053T-2R2MS
Part No.:
CMLB053T-2R2MS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMLB053T-2R2MS.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 6.3A 29MOHM SMD
Comments
CMLB053T-2R2MS Specifications
Series:
CMLB053T
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6.3 A
Current - Saturation (Isat):
6.5A
DC Resistance (DCR):
29mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.191" L x 0.185" W (4.85mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)