Delta Electronics/Cyntec CMLB063T-100MS
Part No.:
CMLB063T-100MS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMLB063T-100MS.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 4A 68 MOHM SMD
Comments
CMLB063T-100MS Specifications
Series:
CMLB063T
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4 A
Current - Saturation (Isat):
4.9A
DC Resistance (DCR):
68mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)