Delta Electronics/Cyntec CMLB063T-1R0MS
Part No.:
CMLB063T-1R0MS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMLB063T-1R0MS.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 13A 7.25 MOHM SMD
Comments
CMLB063T-1R0MS Specifications
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
13 A
Current - Saturation (Isat):
13.5A
DC Resistance (DCR):
7.25mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)