Delta Electronics/Cyntec CMLB063T-1R5MS
Part No.:
CMLB063T-1R5MS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMLB063T-1R5MS.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 11A 10.5MOHM SMD
Comments
CMLB063T-1R5MS Specifications
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
11 A
Current - Saturation (Isat):
12A
DC Resistance (DCR):
10.5mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)