Delta Electronics/Cyntec CMLB063T-6R8MS
Part No.:
CMLB063T-6R8MS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMLB063T-6R8MS.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 4.7A 48MOHM SMD
Comments
CMLB063T-6R8MS Specifications
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.7 A
Current - Saturation (Isat):
5A
DC Resistance (DCR):
48mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)