Delta Electronics/Cyntec CMLB136T-101MS
Part No.:
CMLB136T-101MS
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMLB136T-101MS.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 3A 198 OHM SMD
Shipping
Inventory:489
Comments
CMLB136T-101MS Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Series:
CMLB136T
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Metal
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3 A
Current - Saturation (Isat):
3.5A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
198mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)