Delta Electronics/Cyntec CMLE051E-2R2MS
Part No.:
CMLE051E-2R2MS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMLE051E-2R2MS.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 5A 52 MOHM SMD
Comments
CMLE051E-2R2MS Specifications
Series:
CMLE051E
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5 A
Current - Saturation (Isat):
6A
DC Resistance (DCR):
52mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)