Delta Electronics/Cyntec CMLE053T-100MS
Part No.:
CMLE053T-100MS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMLE053T-100MS.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 3.3A 125MOHM SMD
Comments
CMLE053T-100MS Specifications
Series:
CMLE053T
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.3 A
Current - Saturation (Isat):
3.1A
DC Resistance (DCR):
125mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.191" L x 0.185" W (4.85mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)