Delta Electronics/Cyntec CMLE053T-2R2MS
Part No.:
CMLE053T-2R2MS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMLE053T-2R2MS.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 6.9A 24MOHM SMD
Comments
CMLE053T-2R2MS Specifications
Series:
CMLE053T
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6.9 A
Current - Saturation (Isat):
7A
DC Resistance (DCR):
24mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.191" L x 0.185" W (4.85mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)