Delta Electronics/Cyntec CMLE053T-4R7MS
Part No.:
CMLE053T-4R7MS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMLE053T-4R7MS.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 5.1A 54MOHM SMD
Comments
CMLE053T-4R7MS Specifications
Series:
CMLE053T
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.1 A
Current - Saturation (Isat):
5.1A
DC Resistance (DCR):
54mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.191" L x 0.185" W (4.85mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)