Delta Electronics/Cyntec CMLE053T-R47MS
Part No.:
CMLE053T-R47MS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMLE053T-R47MS.pdf
Description:
FIXED IND 470NH 14.2A 5.9MOHM SM
Comments
CMLE053T-R47MS Specifications
Series:
CMLE053T
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
14.2 A
Current - Saturation (Isat):
12A
DC Resistance (DCR):
5.9mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.191" L x 0.185" W (4.85mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)