Delta Electronics/Cyntec CMLE061E-3R3MS
Part No.:
CMLE061E-3R3MS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMLE061E-3R3MS.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 3.8A 63MOHM SMD
Comments
CMLE061E-3R3MS Specifications
Series:
CMLE061E
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.8 A
Current - Saturation (Isat):
5.2A
DC Resistance (DCR):
63mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)