Delta Electronics/Cyntec CMLE063T-100MS
Part No.:
CMLE063T-100MS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMLE063T-100MS.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 4.2A 66 MOHM SMD
Comments
CMLE063T-100MS Specifications
Series:
CMLE063T
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.2 A
Current - Saturation (Isat):
5.5A
DC Resistance (DCR):
66mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)