Delta Electronics/Cyntec CMLE063T-R24MS1R197
Part No.:
CMLE063T-R24MS1R197
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMLE063T-R24MS1R197.pdf
Description:
FIXED IND 240NH 35A 1.19MOHM SMD
Shipping
Inventory:760
Comments
CMLE063T-R24MS1R197 Specifications
Series:
CMLE063T
Inductance:
240 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
35 A
Current - Saturation (Isat):
32A
DC Resistance (DCR):
1.19mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.285" L x 0.260" W (7.25mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)