Delta Electronics/Cyntec CMLS041B-R47MS
Part No.:
CMLS041B-R47MS
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMLS041B-R47MS.pdf
Description:
FIXED IND 470NH 6.5A 22MOHM SMD
Comments
CMLS041B-R47MS Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Series:
CMLS041B
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Metal
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
6.5 A
Current - Saturation (Isat):
11A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
22mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)