Delta Electronics/Cyntec CMLS051B-2R2MS
Part No.:
CMLS051B-2R2MS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMLS051B-2R2MS.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 3.4A 77.3MOHM SM
Comments
CMLS051B-2R2MS Specifications
Series:
CMLS051B
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
3.4 A
Current - Saturation (Isat):
6A
DC Resistance (DCR):
77.3mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)