Delta Electronics/Cyntec CMLS063T-1R5MS
Part No.:
CMLS063T-1R5MS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMLS063T-1R5MS.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 9A 14 MOHM SMD
Comments
CMLS063T-1R5MS Specifications
Series:
CMLS063T
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9 A
Current - Saturation (Isat):
18.5A
DC Resistance (DCR):
14mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)