Delta Electronics/Cyntec CMLS063T-2R2MS
Part No.:
CMLS063T-2R2MS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMLS063T-2R2MS.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 8.5A 18MOHM SMD
Comments
CMLS063T-2R2MS Specifications
Series:
CMLS063T
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
8.5 A
Current - Saturation (Isat):
14A
DC Resistance (DCR):
18mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)