Delta Electronics/Cyntec CMLS063T-3R3MS
Part No.:
CMLS063T-3R3MS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMLS063T-3R3MS.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 7.5A 29MOHM SMD
Comments
CMLS063T-3R3MS Specifications
Series:
CMLS063T
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7.5 A
Current - Saturation (Isat):
12A
DC Resistance (DCR):
29mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)