Delta Electronics/Cyntec CMLS136E-3R3MS
Part No.:
CMLS136E-3R3MS
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCMLS136E-3R3MS.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 22A 4.4MOHM SMD
Shipping
Inventory:489
Comments
CMLS136E-3R3MS Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Series:
CMLS136E
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Metal
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
22 A
Current - Saturation (Isat):
40A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
4.4mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)