IXYS Integrated Circuits Division CPC7508BTR
Part No.:
CPC7508BTR
Manufacturer:
IXYS Integrated Circuits Division
Category:
Telecom
Package:
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCPC7508BTR.pdf
Description:
IC TELECOM INTERFACE 16SOIC
Comments
CPC7508BTR Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Function:
Line Card Access Switch
Interface:
Number of Circuits:
1
Voltage - Supply:
12.5V
Current - Supply:
1.67mA
Power (Watts):
25 mW
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C