Same Sky (Formerly CUI Devices) CPS-5449-120PM
Part No.:
CPS-5449-120PM
Manufacturer:
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Category:
Alarms, Buzzers, and Sirens
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCPS-5449-120PM.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 12V 54.00MM FLANGE
Shipping
Inventory:902
Comments
CPS-5449-120PM Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
CPS
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Driver Circuitry:
Indicator, Internally Driven
Input Type:
DC
Voltage - Rated:
12 V
Voltage Range:
6 ~ 15V
Frequency:
3.5kHz
Technology:
Piezo
Operating Mode:
Warble
Duration:
Sound Pressure Level (SPL):
105dB @ 12V, 30cm
Current - Supply:
130mA
Port Location:
Top
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Approval Agency:
Ratings:
Ingress Protection:
Mounting Type:
Panel Mount, Flange
Termination:
Wire Leads
Size / Dimension:
2.126" Dia (54.00mm)