Sumida America Components Inc. CR105NP-150MC
Part No.:
CR105NP-150MC
Description:
FIXED IND 15UH 2.27A 80 MOHM SMD
Comments
CR105NP-150MC Specifications
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.27 A
DC Resistance (DCR):
80mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.358" W (10.00mm x 9.10mm)
Height - Seated (Max):
0.228" (5.80mm)