Sumida America Components Inc. CR105NP-220MC
Part No.:
CR105NP-220MC
Description:
FIXED IND 22UH 1.95A 100MOHM SMD
Comments
CR105NP-220MC Specifications
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.95 A
DC Resistance (DCR):
100mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.358" W (10.00mm x 9.10mm)
Height - Seated (Max):
0.228" (5.80mm)