Sumida America Components Inc. CR105NP-391KC
Part No.:
CR105NP-391KC
Description:
FIXED IND 390UH 480MA 1.3OHM SMD
Comments
CR105NP-391KC Specifications
Inductance:
390 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
480 mA
DC Resistance (DCR):
1.3Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.358" W (10.00mm x 9.10mm)
Height - Seated (Max):
0.228" (5.80mm)