Sumida America Components Inc. CR105NP-681KC
Part No.:
CR105NP-681KC
Description:
FIXED IND 680UH 280MA 2.25OHM SM
Comments
CR105NP-681KC Specifications
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
280 mA
DC Resistance (DCR):
2.25Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.358" W (10.00mm x 9.10mm)
Height - Seated (Max):
0.228" (5.80mm)