Sumida America Components Inc. CR105NP-8R6MC
Part No.:
CR105NP-8R6MC
Description:
FIXED IND 8.6UH 3A 32.5 MOHM SMD
Comments
CR105NP-8R6MC Specifications
Inductance:
8.6 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3 A
DC Resistance (DCR):
32.5mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.358" W (10.00mm x 9.10mm)
Height - Seated (Max):
0.228" (5.80mm)