Sumida America Components Inc. CR32NP-220KC
Part No.:
CR32NP-220KC
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCR32NP-220KC.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 500MA 470MOHM SMD
Comments
CR32NP-220KC Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Series:
CR32
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
500 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
470mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.150" L x 0.138" W (3.80mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)