NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD) CS06352-24M
Part No.:
CS06352-24M
Manufacturer:
NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD)
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCS06352-24M.pdf
Description:
CRYSTAL 24.0000MHZ 12PF SMD
Comments
CS06352-24M Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
NX2520SD
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
MHz Crystal
Frequency:
24 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±15ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)