NextGen Components CS12K032768ADCBGE
Part No.:
CS12K032768ADCBGE
Manufacturer:
NextGen Components
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, Flat Leads
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCS12K032768ADCBGE.pdf
Description:
32.768KHZ 20PPM 12.5PF SIZE 6914
Comments
CS12K032768ADCBGE Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
NextGen Components
Series:
YT
Package/Case:
4-SMD, Flat Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
-0.036ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
65 kOhms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.272" L x 0.055" W (6.90mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)