NextGen Components CS12K032768DDCBGE
Part No.:
CS12K032768DDCBGE
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCS12K032768DDCBGE.pdf
Description:
32.768KHZ 20PPM 6PF SIZE 6914 4
Comments
CS12K032768DDCBGE Specifications
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
6pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
65 kOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.272" L x 0.055" W (6.90mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)