Citizen Finedevice Co Ltd CS325-44.000MABJ-UT
Part No.:
CS325-44.000MABJ-UT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCS325-44.000MABJ-UT.pdf
Description:
CRYSTAL 44.0000MHZ 18PF SMD
Comments
CS325-44.000MABJ-UT Specifications
Series:
CS325
Frequency:
44 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)