Citizen Finedevice Co Ltd CS325-52.000MABJ-UT
Part No.:
CS325-52.000MABJ-UT
Manufacturer:
Citizen Finedevice Co Ltd
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCS325-52.000MABJ-UT.pdf
Description:
CRYSTAL 52.0000MHZ 18PF SMD
Shipping
Inventory:717
Comments
CS325-52.000MABJ-UT Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Citizen Finedevice Co Ltd
Series:
CS325
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
MHz Crystal
Frequency:
52 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)