Citizen Finedevice Co Ltd CS325H-44.000MEDQ-UT
Part No.:
CS325H-44.000MEDQ-UT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCS325H-44.000MEDQ-UT.pdf
Description:
CRYSTAL 44.0000MHZ 10PF SMD
Comments
CS325H-44.000MEDQ-UT Specifications
Series:
CS325H
Frequency:
44 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)