ARTESYN / Advanced Energy CSU800AP-3-601
Part No.:
CSU800AP-3-601
Manufacturer:
ARTESYN / Advanced Energy
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCSU800AP-3-601.pdf
Description:
12V AND 12VSB OUTPUT, 800W 1U X
Shipping
Inventory:139
Comments
CSU800AP-3-601 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
ARTESYN / Advanced Energy
Series:
CSU800AP (800W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Front End
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC, 164 ~ 320 VDC
Voltage - Output 1:
12.2V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
66.7 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
814W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
Operating Temperature:
0°C ~ 55°C (With Derating)
Features:
DC Input Capable, Hot Swappable, Load Sharing, PFC, PMBus™, Standby Output, Universal Input
Mounting Type:
Rack Mount
Size / Dimension:
7.28" L x 2.89" W x 1.54" H (185.0mm x 73.5mm x 39.0mm)