Crystek Corporation CVHD-950X-122.880
Part No.:
CVHD-950X-122.880
Manufacturer:
Crystek Corporation
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCVHD-950X-122.880.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ CMOS
Shipping
Inventory:415
Comments
CVHD-950X-122.880 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Crystek Corporation
Series:
CVHD-950
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCXO
Frequency:
122.88 MHz
Function:
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
Absolute Pull Range (APR):
±20ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
25mA
Size / Dimension:
0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max):
0.209" (5.30mm)