SCHURTER Inc. DENO-23-0001
Part No.:
DENO-23-0001
Manufacturer:
SCHURTER Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDDENO-23-0001.pdf
Description:
FIXED IND 16A 15 MOHM TH
Shipping
Inventory:648
Comments
DENO-23-0001 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
SCHURTER Inc.
Series:
DENO
Package/Case:
Radial, Vertical (Open)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Inductance:
Tolerance:
Current Rating (Amps):
16 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
DC Resistance (DCR):
15mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.906" Dia x 0.394" W (23.00mm x 10.00mm)